W październiku br. do grona członków naszej Izby oraz Sekcji Szkół Budowlanych dołączył Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej k. Nowego Sącza. Szkoła oferuje kształcenie w technikum oraz w szkole branżowej I stopnia.

W technikum uczniowie zdobywają zawód informatyka, technika pojazdów samochodowych i ekonomisty, a w szkole branżowej uczą się przyszli monterzy  zabudowy i robót wykończeniowych, dekarze, fryzjerzy, sprzedawcy oraz mechanicy pojazdów samochodowych.

Współpraca Szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami oraz instytucjami wspierającymi szkolnictwo zawodowe skutkuje znacznym jego uatrakcyjnieniem i zbliżeniem do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Przykładem może być bardzo owocna współpraca partnerska z nowosądecką firmą Fakro.

Według informacji okolicznych Powiatowych Urzędów Pracy, wszystkie zawody nauczane w Szkole występują w grupie bardzo cenionych i poszukiwanych na rynku. Szczególnym zainteresowanie ciszą się zawody związane z dynamicznie rozwijającym się budownictwem, stąd szczególny nacisk na wzbogacanie tej oferty kształcenia o atrakcyjne kursy specjalistyczne, ciekawe praktyki czy wyjazdy zawodoznawcze. Bardzo dobrze układa się również współpraca Szkoły z gorlickim oddziałem OHP, dając dodatkowe możliwości rozwoju zawodowego na różnych płaszczyznach.

Wszystkie te działania przynoszą wymierne efekty kształcenia zawodowego w postaci niemal 100% zdawalności egzaminów kwalifikacyjnych. Za duży sukces uznać należy zajęcie II miejsca przez ucznia Szkoły w centralnym finale prestiżowego, ogólnopolskiego turnieju budowlanego „Złota Kielnia”.

Witamy Szkołę z Bobowej w naszej Izbie i liczymy na świetną współpracę!

DSC_0302-s
DSC_0432-s
DSC_0436-s

Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem