Pokazy Mistrzowskiej BUDMY

Mistrzostwa, pokazy, konkursy, wydarzenia specjalne – to już tradycja targów BUDMA. Każdego dnia, każdy z targowych gości będzie miał okazję własnoręcznie wypróbować prezentowane narzędzia i sprzęt na stoiskach Wystawców, wziąć udział w licznych konkursach, czy także podziwiać umiejętności tych, którzy walczyć będą o tytuły Mistrza Polski. 2018 rok zapowiada się imponująco. IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy, XLVII Edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – młodzi adepci sztuki budowlanej zaprezentują swój warsztat i przygotowanie do zawodu!


IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy


Dachy strome, dachy metalowe, dachy płaskie oraz fasady – w takich konkurencjach rozpoczną rywalizację młodzi dekarze (w wieku maksymalnie 26 lat). Spośród startujących drużyn wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się na Łotwie jesienią 2018 r., a wyniki poznamy już podczas targów BUDMA w czwartek 1 lutego.
Wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, dostarczy także emocji każdemu dekarzowi, który zdecyduje się na przyjazd do Poznania. Drugiego dnia targów (środa, 31 stycznia) przewidziane są otwarte zawody dla każdego chętnego powalczyć o atrakcyjne nagrody. Najlepsi dekarze mogą liczyć na zestawy elektronarzędzi oraz wysokiej jakości stroje dekarskie. Warto zatem zaplanować udział w targach, skorzystać z okazji i wrócić do domu z wartościowymi rzeczami. Nie zabraknie także wielu dodatkowych atrakcji, pokazów oraz szkoleń.


Partnerami wydarzenia są firmy: Braas, Blachy Pruszyński, Icopal, BudMat, Yetico, Blachotrapez, Balex Metal, Roben, Fakro, Soudal, Velux, Ruuki, B.Pro, Festool, Sorex.


Sztuka parkieciarstwa


To właśnie w Poznaniu odbędzie się najważniejsze wydarzenie branży piarkieciarskiej roku 2018 – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy. Tym razem w rywalizacji, oprócz reprezentantów z Polski, wezmą udział zawodnicy z Białorusi, Czech, Niemiec oraz Ukrainy. Mistrz Polski oraz wicemistrz reprezentować będą polskich parkieciarzy podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w Mińsku. Dodatkowym atutem dla uczestników Mistrzostw będzie zaliczenie wykonanych w czasie zawodów prac do egzaminu na dyplom czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarz.


W programie wydarzenia przewidziano również prezentacje i pokazy najnowszych produktów i technologii w parkieciarstwie, wykłady specjalistów i ekspertów, którzy zaprezentują najświeższe trendy w designie, a także otwarte szkolenie dla rzeczoznawców.


Mistrzostwa organizowane są przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Partnerami wydarzenia są: Festool, Bochem, Bautec, Dr. Schutz, Eukula, HartzLack, Janser,  Mafell, Mat-Tar, Polski Związek Handlu i usług Branży Pokryć Podłogowych, Walczak.


Kielnia ze złota


Blisko 70 szkół zawodowych zgłosiło chęć udziału w jednym z nielicznych konkursów przeznaczonych dla uczniów szkół zawodowych o profilu budowlanym! XLVII edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” daje możliwość zaprezentowania uczniom swoich umiejętności w takich kategoriach jak m.in. murarz, malarz, posadzkarz, monter, czy dekarz. W Poznaniu zobaczymy tych najlepszych, którzy reprezentować będą swoje szkoły, zawody i walczyć będą nie tylko o prestiż, ale także o cenne nagrody rzeczowe i zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.


Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej. Partnerami konkursu są: Fakro, Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego, Akademia Techniczna, PPG Deco, Bricoman, Giacomini, MPGN.


Pełen program targów i wydarzeń towarzyszących dostępny jest na stronie www.budma.pl.

Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem