BUDMA 2019 – najważniejsze informacje

Blisko 1000 wystawców targów (wraz z targami WinDoor-tech), kilkaset premier rynkowych, a w tym aż 43 produkty nagrodzone prestiżową nagrodą Złotego Medalu, powierzchnia wystawiennicza równa 10 piłkarskim boiskom, wydarzenia, konkursy, prelekcje, debaty, TRENDY, SPOTKANIA, BIZNES! Od 12 do 15 lutego odbędą się najważniejsze w tej części Europy targi branży budowlanej!

MOCNE WEJŚCIE W BUDOWNICTWO

Święto branży budowlanej w Poznaniu tym razem rozpocznie się dzień wcześniej, 11 lutego. Wszystko za sprawą Forum Gospodarczego Build 4 Future. To tutaj porozmawiamy o przyszłości branży budowlanej, o perspektywach rozwoju, możliwościach finansowania i inwestycjach. Szczegółowy program dostępny jest na  stronie www.build4future.pl

IGLICA ARCHITEKTONICZNEGO DESIGNU

Pasjonaci architektury i designu powinni zarezerwować sobie termin 13 i 14 lutego 2019, by wziąć udział w D&A – Forum Designu i Architektury. To tutaj, podczas „Debaty architektonicznej” podjęty zostanie temat "Przestrzeń architekta w świetle ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czy Lex Deweloper?". Więcej o forum D&A: www.forumdia.pl
Poznańska „Iglica” (pawilon nr 11) zaprezentuje również najlepsze dotychczasowe lub przyszłe projekty niemal 100 biur i pracowni architektonicznych z całej Polski 

 TARGI DLA FACHOWCÓW

Jakie nowości ekscytować będą branżę budowlaną w 2019 roku? Czego mogą spodziewać się fachowcy, którzy w połowie lutego przyjadą do Poznania na Targi BUDMA? Co oprócz nowych produktów, premier rynkowych, innowacyjnych rozwiązań będzie można poznać na największych targach budowlanych w Polsce? Prezentujemy kilka wybranych pozycji z programu BUDMY. 

Mistrzowie w akcji
Podczas targów BUDMA zaprezentowana zostanie sztuka parkieciarska na najwyższym, europejskim poziomie przez parkieciarzy z kraju i z zagranicy. Mistrzostwa Parkieciarzy w międzynarodowej obsadzie rozgrywane będą wśród zespołów Mistrz+Uczeń, dzięki temu będzie można zaobserwować także elementy kształcenia praktycznego, wprowadzania młodych parkieciarzy w tajniki zawodu. 

Zostań TURBO DEKARZEM
Otwarte zawody dla dekarzy, cieśli i blacharzy. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy umiejętnościowych, liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Na śmiałków czekać będą szybkie zadania zręcznościowe, umiejętnościowe, quizy z wiedzy dekarskiej, szybki montaż elementów dachowych, wbijanie gwoździ na czas oraz bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego. 

MONTERIADA
Realizowana podczas targów MONTERIADA corocznie przyciąga rzesze uczestników, zainteresowanych obejrzeniem na żywo prawidłowego montażu wyrobów stolarki budowlanej. W jej ramach, podczas targów BUDMA, powstanie specjalna strefa, na której zobaczymy z bliska dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi. Do dyspozycji zwiedzających będą także specjaliści, którzy udzielą porad i odpowiedzą na wszelkie pytania. Nie można tego przegapić, gdyż jej organizator – Związek Polskie Okna i Drzwi – zapowiada szereg nowości. Więcej tutaj: https://www.budma.pl/pl/polecane_wydarzenia/monteriada/

STREFY FACHOWCA
Podczas targów na wielu stoiskach wystawców, przygotowane będą specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, gdzie każdy fachowiec będzie miał możliwość własnoręcznego wypróbowania i sprawdzenia zalet innowacyjnego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Pozwoli to poznać ich najważniejsze zalety w warunkach „roboczych”, a także zasięgnąć dodatkowych, cennych informacji bezpośrednio od ich producentów. 

Klub PREMIER BUDMA
Nowości to jeden z największych atutów targowych wydarzeń. Podczas BUDMY w ofercie Wystawców możemy się naturalnie spodziewać ich nawet kilkaset targowych premier rynkowych! Wśród nich zobaczymy aż 43 produkty nagrodzone Złotymi Medalami MTP za innowacyjność, zastosowanie nowych technologii i wysoką jakość wykonania. 

Bezpieczeństwo na Placu Budowy
Budownictwo to szczególnie trudny sektor dla bezpieczeństwa pracy. Szefowie firm tej branży codziennie zmagają się z problemami dostosowania swojej działalności do rygorystycznych norm BHP. Z myślą o nich podczas targów budownictwa BUDMA 2019 powstaje specjalna STREFA BHP na placu budowy. 

Targi BUDMA 2019 mocno międzynarodowe!

Chęć spotkania z wystawcami BUDMY zapowiedzieli kupcy z niemal 30 państw (!), w tym m.in. z: Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Irlandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Tadżykistanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Nie ma żadnych wątpliwości, że powodem takiego stanu rzeczy są wystawcy, którzy zdecydowali się z tej międzynarodowej siły skorzystać. Liczna reprezentacja producentów z kilkudziesięciu krajów, sporo rynkowych nowości, przykuwające wzrok imponujące stoiska, a na nich bogata oferta na światowym poziomie – to musi się przekładać na zainteresowanie klientów.

WinDoor-tech – czas innowacyjnych maszyn

Podczas targów WinDoor-tech w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i przedstawiciele środowisk naukowych. To tutaj prezentowane będą technologie przyszłości i premiery światowych marek.

Branża stolarki okiennej to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Na krajowym rynku działa już ponad dwa tysiące producentów okien, którzy stale kreują nowe trendy zaskakując nie tylko rozwiązaniami designerskimi, ale przede wszystkim technologicznymi. Wystawcy WinDoor-tech muszą tym wyzwaniom sprostać. Ich oferta prezentowana na targach musi nie tylko podążać za fantazją producentów okien, ale też wpływać na optymalizację kosztów i automatyzację, a co za tym idzie efektywność produkcji.

12-15 lutego 2019, Grupa MTP, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem