Dla szkół budowlanych do wykorzystania - pakiet materiałów edukacyjnych KPS i JOZ

Z wielką przyjemnością udostępniamy wszystkim szkołom budowlanym w Polsce gotowy do wykorzystania pakiet materiałów edukacyjnychdedykowany wdrażaniu innowacyjnego rozwiązania metodycznego w zakresie rozwijania kompetencji personalnych i społecznychoraz języka angielskiego ukierunkowanego zawodowo u uczniów szkół budowlanych.

Udostępniany właśnie pakiet materiałów edukacyjnych został opracowany na podstawie doświadczeń i dobrych praktyk zaadaptowanych do warunków polskiej szkoły budowlanej od partnera ponadnarodowego projektu zrealizowanego ze środków unijnych iz myślą o zwiększeniu zdolności uczniów szkół budowlanych do zatrudnienia oraz efektywnego wejścia i funkcjonowania na krajowym i europejskim rynku pracy. 

Pakiet został opracowany przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli MCDN w Krakowie w partnerstwie z Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, Polską Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa i partnerem ponadnarodowym: Europa-Studienseminar w Giessen (Europejskie seminarium dla szkół zawodowych w Giessen, Niemcy). Partnerzy podjęli współpracę przy realizacji zadań projektu pn. Transfer, adaptacja oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozwijania umiejętności uczniów szkół budowlanych w obszarze języka obcego ukierunkowanego zawodowo i kompetencji personalno-społecznych, w ramach sieci współpracy, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach, Dz. U. Poz. 860 zakłada, iż celem kształcenia zawodowego w Polsce jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy. Cele kształcenia zgodne są z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego i wskazują obszary kształcenia, do których są przypisane poszczególne zawody, pogrupowane pod względem wspólnych efektów kształcenia wymaganych do realizacji zadań zawodowych. Jednym z tych obszarów jest obszar budowlany.  Natomiast efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów obejmują: 1) bezpieczeństwo i higienę pracy; 2)podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej; 3)język obcy ukierunkowany zawodowo; 4)kompetencje personalne i społeczne; 5) organizacja pracy małych zespołów (wyłącznie dla zawodów nauczanych na poziomie technika).

Aby skorzystać z pakietu należy wejść w link http://mcdn.wrotamalopolski.pl/platforma/login/index.php przycisnąć "zaloguj się jako gość" (nie wymaga hasła) i już mamy dostęp do pakietu KPS i JOZ oraz plików z rekomendacjami. Na ewentualne pytania odpowie Mariusz Stinia, kierownik projektu z MCDN Kraków, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 512 658 697

Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

ul. Marii Konopnickiej 6

00-491 Warszawa

tel: 22 839 13 41

tel: 22 839 00 85

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem